Volkswagen - Akcia - Nový Tiguan Allspace

Nový Tiguan Allspace
Pripravený ako vy

  • Rozsiahla technologická modernizácia pre Tiguan s dlhým rázvorom
  • „Travel Assist“ podporuje pri riadení, brzdení a zrýchľovaní
  • Nová štruktúra verzií vybavenia, nové dotykové ovládacie prvky a voliteľný audiosystém premium Harman/Kardon
  • Úspešná verzia s dlhým rázvorom: od uvedenia v roku 2017 sa celosvetovo predalo už 1,5 milióna exemplárov
  • V cene už od 32 490 € po uplatnení Maxi Bonusu vo výške 1 500 €

 

Tiguan Allspace môže byť na želanie vybavený dvoma sklopnými sedadlami v treťom rade, čo predstavuje zriedkavý prvok v tomto segmente. Táto možnosť robí z neho perfektné vozidlo pre rodiny a ľudí aktívne využívajúcich voľný čas.

Nový Tiguan Allspace prichádza s osvieženým vzhľadom, digitalizovaným kokpitom, inovatívnymi technológiami, novou štruktúrou verzií vybavenia a rozsiahlou konektivitou. Základné atribúty priestorového zázraku zostali zachované: päťdverová verzia má objem batožinového priestoru od 760 do 1.920 litrov, sedemmiestna od 700 do 1.755 litrov. Voliteľné sedadlá v treťom rade sa dajú sklopiť do podlahy, čím sa vytvorí rovná podlaha zväčšeného batožinového priestoru.

 

Osviežený dizajn a inovatívne osvetlenie

Modifikovaná predná časť karosérie priniesla nepatrné zväčšenie dĺžky na 4.723 mm (plus 22 mm), veľkorysé rozmery interiéru zostali nezmenené. Nová je predná maska, ktorá je opäť odlišná od krátkej verzie, nárazník a LED svetlomety. Na želanie môže byť Tiguan Allspace teraz vybavený adaptívnymi svetlometmi „IQ.LIGHT – LED-Matrix“ s dynamickými smerovými svetlami. V takomto prípade je horná lišta na maske chladiča osvetlená, čo vytvára výrazný vizuálny akcent. Každý svetlomet obsahuje modul s matricou 24 svietiacich diód LED vytvárajúcich rozličné funkcie osvetlenia.

Ďalšou novinkou v sú animované dynamické smerové svetlá, integrované  v svetlometoch „IQ.LIGHT – LED-Matrix“. Nové vyhotovenie majú aj zadné LED skupinové svetlá, ktoré majú v špičkovej verzii tiež dynamické smerové svetlá. Novinkou je aj vizuálne výrazná rozdielna grafika koncových a smerových svetiel, zlepšujúca vnímanie rozsvietených brzdových svetiel inými vodičmi.

 

Digitalizovaný kokpit a online infotainment

Ovládanie 3-zónovej automatickej klimatizácie „Air Care Climatronic“ a ďalších funkcií vykurovania a vyhrievania zabezpečuje nový, digitalizovaný ovládací panel. Dotykové plochy a dotykové posúvače pri tom preberajú funkciu otočných ovládačov a tlačidiel.

Inteligentnú digitálnu konektivitu zabezpečujú nové systémy infotainmentu najnovšej generácie (MIB 3). Tieto nové systémy vďaka jednotke Online-Connectivity-Unit (OCU) s integrovanou kartou eSIM umožňujú pripojenie na internet a tým využívanie rozličných online služieb, vrátane streamingu hudby. Štandardné vybavenie tvorí systém „Ready2Discover“ s dotykovým displejom 20,3 cm (8 palcov), modulom Bluetooth a prijímačom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+, umožňujúci dodatočnú aktiváciu navigácie cez „We Upgrade“, podporujúci  rozšírené služby „We Connect Plus“ (bezplatné prvé tri roky).

Na želanie môžu byť systémy infotainmentu doplnené hlasovým ovládaním prirodzenou rečou (vo vybraných jazykoch), ako novinka je k dispozícii bezdrôtové pripojenie smartfónu cez „Wireless App-Connect“ pre „Apple CarPlay™“ a „Android Auto™“. Fascinujúci zážitok z hudby umožňuje voliteľný ozvučovací systém Harman/Kardon.

 

Najmodernejšie asistenčné systémy

Čiastočne automatizovanú jazdu umožňuje asistenčný systém „IQ.DRIVE Travel Assist“, ktorý je teraz k dispozícii aj pre Tiguan Allspace. Podľa druhu prevodovky systém v rozsahu rýchlosti od 0 do 210 km/h preberá riadenie, brzdenie a zrýchľovanie. Travel Assist využíva osvedčené systémy: pri vedení vozidla v pozdĺžnom smere adaptívny tempomat „ACC“ a pri vedení v priečnom smere sériový asistenčný systém na udržiavanie jazdného pruhu „Lane Assist“. „Travel Assist“ sa aktivuje osobitným tlačidlom na novom multifunkčnom volante. Vodič musí mať aj pri automatizovanej jazde ruky na volante, čo systém registruje pomocou kapacitných senzorov v jeho venci.

Novinkou je prediktívny adaptívny tempomat „ACC“, ktorý zohľadňuje lokálne obmedzenia rýchlosti, začiatky obcí, križovatky alebo kruhové objazdy.

 

Tri motory TSI a dva TDI

Pre nový Tiguan Allspace je na výber päť motorov – tri benzínové TSI a dva naftové TDI. Základ predstavuje benzínový štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), ktorý sa štandardne montuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a poháňa predné kolesá. Všetky ostatné benzínové motory majú 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Výkonnejšou alternatívou je motor 2.0 TSI s výkonom 140 kW (190 k), špičkovou motorizáciou je agregát 2.0 TSI s výkonom 180 kW (245 k), na Slovensku vyhradený pre Tiguan Allspace R-Line. Obidva najvýkonnejšie benzínové motory sa štandardne kombinujú s pohonom všetkých kolies 4MOTION.

Naftový motor 2.0 TDI je na výber v dvoch verziách s výkonom 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k). Z nich slabšia štandardne poháňa predné kolesá, pohon 4MOTION, ktorý pri výkonnejšej verzii sériovo zabezpečuje prenos veľkého krútiaceho momentu 400 Nm, je za príplatok. Obidva motory TDI sa štandardne montujú so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

 

Nakonfigurujte si vlastný Tiguan Allspace >>>

V prípade ďalších informácií, záujmu sa obráťte na našich predajcov Volkswagen.

Poradí vám
Mgr. Adam Kovács
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 362
Adam Kovács
Mgr. Lóránt Szladics
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 361
Lóránt Szladics
Ing. Lukáš Dudra
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 363
Lukáš Dudra
error: Obsah je schráneny!