Profil firmy | Auto Gabriel
Profil firmy

Profil firmy

Spoločnosť Auto Gábriel, s.r.o. Košice datuje počiatky svojho vzniku v roku 1991, ako rodinný podnik, kde hlavnou činnosťou bol predaj náhradných dielov a autopríslušenstva. Od roku 1993 pôsobí v Košiciach ako oficiálny dealer vozidiel Volkswagen a Audi, poskytujúc všetky služby s tým spojené.

Po štyroch rokoch pôsobenia, v máji roku 1997, sa spoločnosť Auto Gábriel z malej prevádzky v centre Košíc presídlila do novej modernej prevádzky na periférii Košíc – v Barci. Koncepcia predstavovala už vtedy nadčasové, moderné riešenie autosalónu pre predaj obidvoch značiek Volkswagen aj Audi, spolu so servisným strediskom pre záručný aj pozáručný servis, klampiarske a lakovacie práce, diagnostiku a meranie. Umiestnenie na okraji mesta ponúklo obrovskú výhodu priestoru pre parkoviská a odstavné plochy servisu a zákazníkov.

V apríli roku 2002 rozšírila spoločnosť pole svojej pôsobnosti a otvorila v Michalovciach nové zastúpenie pre predaj vozidiel Volkswagen. Štandard značky Volkswagen neznamená len autá predávať, ale samozrejme poskytovať zákazníkom servisné služby na jednom mieste.

Nový Volkswagen komplex bol uvedený do prevádzky v júli roku 2003. Predstavuje reprezentačné predajné priestory pre značku Volkswagen, veľkolepé priestory servisu poskytujúce komplexné služby. Veľkorysé riešenie servisného strediska dáva do budúcnosti dobré predpoklady pre splnenie náročných zákazníckych očakávaní.

Aj značka Audi dostala nový šat a v septembri 2006 spoločnosť Auto Gábriel otvorila špičkové predajné miesto Audi Centrum Košice. V Audi Centre máte možnosť prezrieť si desať automobilov na výstavnej ploche. Okrem iného si môžete vybrať z rozsiahlej ponuky doplnkového príslušenstva na všetky modely Audi. Samozrejmosťou je aj špičkovo vybavené servisné zázemie, ktoré ponúka štandardné služby servisu, odvoz a dovoz zákazníkov, odťahová služba, uskladnenie pneumatík.

Rok 2009 bol rokom značky ŠKODA, spoločnosť Auto Gábriel vstúpila na trh tretej koncernovej značky a celkom úspešne. Začiatky boli trošku rozpačité, predsa len predajcov tohto obľúbeného vozidla je dosť, ale spoločnsoť je v predaji vozidiel ŠKODA úspešná, čo svedčí aj o tom, že spoločnosť Auto Gábriel ako prvá v Košiciach otvorila v roku 2014 nové, moderné, nadčasové ŠKODA Centrum. Úplne nové predajno-servisné priestory ŠKODA, ktoré sú postavené podľa nového dizajnového konceptu značky ŠKODA v SR. Navyše v aktívnom príjme ŠKODA vaše vozidlo otestujeme na modernej 3D prejazdovej geometrii, brzdovej a tlmičovej stolici.

Značka  Das WeltAuto je súčasťou portfólia Auto Gábriel už od roku 2005. Ide o najnovší systém riešenia predaja a nákupu jazdených vozidiel s bohatými skúsenosťami. Výnimočné poskytovanie predajných a popredajných služieb už ocenilo veľké množstvo spokojných zákazníkov. Značka prešla niekoľkými zmenami. V roku 2006 sa presťahovala do nového salóna na Južnej triede, kde sa v rokoch 2008 a 2009 popasovala so svetovou finančnou krízou a v dôsledku toho zmenšila svoju predajnú plochu. V roku 2011 sa značka Weltauto so svojím predajným tímom presťahovala na novú adresu Prešovská cesta 73 (smer Prešov), kde je a bude zákazníkom poskytnutý podobný komfort a riešenia pri výkupe, výmene alebo protihodnote, na aký boli zvyknutí. Rok 2015 bude pre značku Das WeltAuto výnimočný, nakoľko dostane úplne nové moderné priestory s novo vybudovaným areálom. O priebehu výstavby Vás pravidelne informujeme. Samozrejme prevádzka Das WeltAuto je pre vás naďalej v plnej prevádzke.

Od apríla 2014 je Auto Gábriel plnohodným členom 27 člennej rodiny AVIS Slovensko a prevzal do svojej správy pobočku AVIS Letisko.  AVIS predstavuje vedúcu spoločnosť vo svete v oblasti požičiavania automobilov. Základným kritériom činnosti AVIS-u je neustále skvalitňovanie služieb, potvrdená cena rezervácie, kritérion  Auto Gábriel, je v prvom rade poskytnúť klientom kvalitné služby, vždy nové a atraktívne vozidlá a byť im neustále k dispozícii.

ROK 2015 ... pre Auto Gábriel veľmi dôležitý míľnik v existencii firmy. Neustále sa rozvíjajúca spoločnosť naberá na veľkosti, sile a prosperite.

apríl 2015: Začala sa písať história projektu Volkswagen Prešovská. Spustili sa stavebné práce na Prešovskej ceste 73, kde do jesene roka 2015 bude vybudovaná nová predajňa jazdených vozidiel Das Weltauto a do konca roka 2016 bude stáť nové Volkswagen Centrum.
apríl 2015: Spustila sa prevádzka samoobslužnej umývacej linky pre širokú verejnosť v areáli na Prešovskej ceste.
máj 2015: Rozšírenie portfólia o značku Xkuty Slovakia -  tichý a ľahký elektromoped, ktorý chráni životné prostredie.
jún 2015: Rozšírenie portfólia o značku fabrických predvádzacich vozidiel Gebrauchtwagen plus (GW+) - Unikátny systém predaja prakticky nových a veľmi málo jazdených manažérskych vozidiel, tz. Jahreswagen,  priamo od vrcholových manažérov AUDI A.G.
október 2015: Úspešná certifikácia na autorizovaného servisného partnera SEAT
jeseň 2015: Otvorenie nových predajných a servisných priestorov Das Weltauto                   

ROK 2016

apríl 2016: Rozšírenie portfólia o značku ŠKODA Handy ZŤP. Aj Auto Gábriel chce svojou trošku prispieť k skvalitneniu života hendikepovaných zákazníkov prostredníctvom rozvoja dopravnej mobility a ponúknuť im výhody, ktoré im značka ŠKODA poskytuje.

ROK 2017

jar 2017: ukončenie najväčšieho projektu v históri firmy, otvorenie prevádzky Volkswagen Prešovská


Cieľom spoločnosti Auto Gabriel, s.r.o. Košice je maximálna spokojnosť zákazníkov dosiahnutá nielen vysokou kvalitou, ale aj širokou paletou ponúkaných služieb a produktov v zmysle jeho očakávaní a prianí. Obchodným zámerom spoločnosti je poskytovanie komplexných služieb tzv. „z jednej ruky“, počnúc predajom vozidla, finančnými službami, poistením, cez záručný aj pozáručný servis a následnú starostlivosť s dôrazom na osobný kontakt a individuálny prístup.


                                                           Auto Gábriel Košice. S nami ste stále v pohybe.