VW Tiguan | Auto Gabriel
VW Tiguan

VW Tiguan

EXTERIÉR: Dynamické proporcie, expresívna predná časť a silná zadná časť. Nový Tiguan je napriek svojim kompaktným mieram neprehliadnuteľný. Čisté línie výraznej masky chladiča dodávajú vozidlu viac sebavedomia, zatiaľ čo boky s charakteristickými prelismi zvýrazňujú jeho charakter. Exkluzivitu modelu Tiguan Highline prezentuje čiastočne lakovaný nárazník a chrómová lišta vzadu a na otvore pre prívod chladiaceho vzduchu vpredu. Strešné lišty sú od výbavy Comfortline súčasťou sériovej výbavy a umožňujú upevnenie strešného boxu. Okrem toho ponúka široké spektrum na želanie dodávaných lakov, napríklad metalízových "Ruby Red", "Tungsten Silver", "Atlantic Blue" alebo elegantný perleťový čierny lak "Deep", z ktorých si určite vyberiete svojho favorita.

SVETLOMETY: Priťahujú pohľady, ale neoslňujú. LED svetlomety v novom modeli Tiguan zvyšujú viditeľnosť a zlepšujú výhľad pri jazde v noci a pri hmle. Ich svetelné diódy sú charakteristické predovšetkým veľkým svetelným objemom, dlhou životnosťou a výrazne nízkou spotrebou energie. Na želanie vám dodáme LED svetlomety vrátane dynamickej regulácie svetiel. Inovatívny nočný dizajn zadných LED svetiel sa pri brzdení mení. Okrem dokonalejšej svetelnej signalizácii dodáva modelu Tiguan jedinečný atletický vzhľad.

DISKY: Disky z ľahkých zliatin vám ponúkajú skvelú možnosť, ako novému modelu Tiguan dodať osobitý charakter a prispôsobiť ho podľa vášho vlastného vkusu. Tiguan Comfortline je sériovo vybavený atraktívnymi 17-palcovými diskami z ľahkých zliatin "Montana". Tiguan Highline sa môže pochváliť diskami z ľahkých zliatin "Kingston" 7 J x 18. Na výber máte tiež širokú ponuku diskov dodávaných na želanie, napríklad "Victoria Falls" 7 J x 19 alebo 20-palcové disky z ľahkých zliatin "Kapstadt" in Sterling Silber šedá metalíza.

INTERIÉR: Sebavedomý charakter nového modelu Tiguan dotvárajú kvalitne spracované materiály v interiéri. Harmonický koncept dizajnu vás okamžite zaujme charakteristickou prehľadnosťou a čistými líniami nielen v kokpite, ktorý je mierne naklonený k vodičovi. Pasažieri nového modelu Tiguan si vpredu aj vzadu budú užívať veľa priestoru pre nohy. Všetky tri výbavy sa dodávajú s atraktívnymi dekoratívnymi prvkami. Pri výbave Trendline sú sedadlá čalúnené látkou "Microdots", výbava Comfortline vás nadchne čalúnením "Rhombus" a Highline presvedčí čalúnením "ArtVelours". Na želanie sa od výbavy Comfortline dodávajú kožené poťahy "Vienna".

NÁLADOVÉ OSVETLENIE: Príjemné náladové osvetlenie v modeli Tiguan perfektne osvetlí exkluzívny interiér vozidla. Už pri nastupovaní vás privítajú osvetlené nástupné a dekoratívne lišty vpredu a vzadu. Koncept osvetlenia okrem toho zahŕňa osvetlenie kľučiek dverí, svetlo nad make-up zrkadielkom a v priestore pre nohy. Všetky svetlá v interiéri využívajú LED technológiu. Ak sa rozhodnete pre na želanie dodávané panoramatické výklopné a posuvné strešné okno, získate osvetlenie stropu s individuálnym nastavením a stmievaním.

PANORAMATICKÉ POSUVNÉ A VÝKLOPNÉ STREŠNÉ OKNO: Ešte veľkorysejší dojem z priestoru vytvára na želanie dodávané panoramatické posuvné a výklopné strešné okno, ktoré do vnútorného priestoru dostane viac svetla. Stlačením tlačidla vpustíte dovnútra čerstvý vzduch tak ,že buď vyklopíte len prednú časť strešného okna alebo ho otvoríte tak ďaleko, ako budete chcieť. Ako výnimočný prvok sa osvedčí aj v noci. Integrované náladové osvetlenie po jeho obvode ponorí interiér do príjemného tlmeného svetla, ktoré sa pre lepšiu orientáciu vo vozidle zintenzívni pri otvorení dverí.

4MOTION: Nový Tiguan sa na želanie dodáva so systémom 4MOTION. To znamená, že stály pohon všetkých kolies najnovšej generácie rozdeľuje podľa potreby hnaciu silu na jednotlivé kolesá. Vďaka tomu môže vozidlu poskytnúť optimálnu trakciu a zabrániť pretáčaniu kolies. Systém 4MOTION ponúka vysokú spoľahlivosť pri jazde na takmer každom povrchu a prispieva k stabilite vozidla pri zlých podmienkach a vysokej rýchlosti.

4MOTION ACTIVE CONTROL: Ak sa rozhodnete pre motor s na želanie dodávaným pohonom všetkých kolies 4MOTION užijete si jazdu vo vašom novom modeli Tiguan v akomkoľvek počasí a na všetkých povrchoch vozovky. Aby sa všetky asistenčné systémy ešte lepšie prispôsobili aktuálnym podmienkam, existuje systém 4MOTION Active Control, s ktorým si pomocou otočného tlačidla môžete vybrať zo štyroch režimov "Snow", "Offroad", "Offroad Individual" a "Onroad". Systém spolupracuje s asistentom pre jazdu z kopca, asistentom rozbehu pri stúpaní, elektronickou kontrolou stabilizácie (ESC) a elektronickou uzávierkou diferenciálu. V závislosti od zvoleného režimu sa zmenia jazdné vlastnosti vozidla, ako sú reakcie plynového pedálu, radenie, brzdenie motorom, radenie trakcie pri nízkej rýchlosti vozidla a spôsob uzatvárania diferenciálu. Výsledkom je bezstarostná jazda dokonca aj na snehu alebo v teréne.

ŤAŽNÁ SILA: Nový Tiguan sa tiež môže pochváliť výnimočnou ťažnou silou. Preto môžete k tomuto kompaktnému SUV, v závislosti od motorizácie, zapojiť príves s hmotnosťou až 2,5 tony (brzdený príves pri 12% stúpaní1. Ťažné zariadenie dodávané na želanie sa mechanicky vyklápa a elektricky sa uvoľní. Na želanie dodávaná kamera vzadu vám pomôže pri zapojení prívesu. V rámci svojho zorného poľa zobrazí na displeji systému infotainment oblasť za vozidlom. A asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" (na želanie) vám manévrovanie s prívesom zjednoduší.

1 Výkon motora nutne klesá s rastúcou nadmorskou výškou. Od 1 000 m nad morom a každými ďalšími 1 000 m smerom hore sa ťažná sila znižuje o 10% (celková hmotnosť prívesu + celková hmotnosť ťažného vozidla).

OFF ROAD PAKET: Nový Tiguan s na želanie dodávaným paketom off-road urobí na nespevnených cestách dobrý dojem nielen svojím vzhľadom, ktorý zahŕňa športový offroad nárazník lakovaný vo farbe karosérie s veľkým nájazdovým uhlom vpredu. Starosti vám vďaka tomu nebude robiť už žiadne stúpanie. Pretože mimo asfaltových ciest môže byť jazda niekedy drsná, je vozidlo vybavené ochranným krytom motora. Nápadné a zároveň elegantné sú tiež prahové lišty s nápisom "offroad" v priestore predných dverí.

KOMFORT: Nový Tiguan vás suverénne privezie do cieľa. A vďaka širokej ponuke komfortnej výbavy budete cestovať veľmi pohodlne aj počas dlhých ciest napr. na želanie dodávaného - Head-up dislej, Active Info Display, alebo Dynaudio Contour či hlasové ovládanie.

BEZPEČNOSŤ: Posaďte sa do SUV, ktoré vám vďaka mnohým systémom a opatreniam poskytne pocit bezpečia. K dispozícii máte sériovo dodávané airbagy pre vodiča a spolujazdca, bočné, hlavové airbagy a kolenný airbag na strane vodiča. Na želanie vám dodáme aj hlavové a bočné airbagy pre zadné sedadlá. Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu "Lane assist" vás v rámci možností systému upozorní na neúmyselné opúšťanie jazdného pruhu jemným zásahom do riadenia. Aj systém sledovania okolia "Front Assist" so systémom rozpoznávania chodcov patrí k sériovej výbave nového modelu Tiguan. Ak systém v rámci svojich možností zaeviduje kritický odstup, môže vám pomôcť skrátiť brzdnú dráhu. Inteligentné bezpečnostné opatrenie predstavuje proaktívny systém ochrany pasažierov. V rámci možností systému rozpozná nebezpečnú situáciu a automaticky vykoná bezpečnostné opatrenia, napríklad pritiahne bezpečnostné pásy vodiča a spolujazdca.

JAZDNÝ REŽIM: Na želanie dodávaný výber jazdného režimu vám ponúka možnosť prispôsobiť charakteristiku motora, prevodovky a určitých asistenčných systémov podľa aktuálnych dopravných podmienok. Systém sa štandardne nachádza v režime "Normal" a zabezpečuje harmonické jazdné vlastnosti. Režim "Eco" podporuje úspornú jazdu, režim "Sport" sa v spolupráci s na želanie dodávanou adaptívnou reguláciou podvozka DCC postará o dynamické jazdné vlastnosti a "Comfort" zabezpečí komfortný pocit z jazdy. Režim "Individual" vám poskytne možnosť nastaviť charakteristiku určitých systémov podľa vlastných predstáv. Ak sa rozhodnete pre motor s pohonom všetkých kolies 4MOTION, máte vďaka otočnému tlačidlu 4MOTION Active Control k dispozícii ďalšie nastavenia, ktoré vás podporia v špeciálnych podmienkach mimo spevnených ciest.

MOTORY: Benzínové motory pre nový Tiguan pracujú s technológiou TSI. Vďaka kombinácii priameho vstrekovania benzínu a inteligentnej techniky preplňovania sú mimoriadne úsporné. Motory TDI s technológiou Common rail zase presvedčia svojou účinnosťou a výraznou hnacou silou. Kompresiou vzduchu potrebného pre spaľovanie pomocou turbodúchadla sa dosiahne nielen vyšší výkon, ale dôjde aj k úspore energie. V rámci výbavy Comfortline alebo Highline sa môžete rozhodnúť napríklad pre silný motor TSI1 s výkonom 132 kW (180 k). Motor vám v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4MOTION ponúka optimálnu trakciu na každom povrchu. Vďaka opatreniam BlueMotion Technology, ktoré zahŕňajú rekuperáciu brzdnej energie a systém štart-stop, šetríte palivo bez obmedzenia dynamiky.

Spotreba paliva, l/100 km: v meste 9,1 - 9,0 / mimo mesta 6,4 - 6,3 / kombinovaná 7,4 - 7,3; CO2-kombinované emisie, g/km: 170 - 168

ASISTENČNÉ SYSTÉMY: Partner, ktorý stojí po vašom boku: nový Tiguan vás podporuje mnohými užitočnými asistenčnými systémami - Parkovací asistent, Trailer Assist, Area View, Side Assist, Front Assist, Dynamic Light Assist, Lane Assist.