Weltauto - Akcia - ODO-Pass – história najazdených kilometrov vozidla

ROZMÝŠĽATE NAD KÚPOU JAZDENÉHO VOZIDLA?

alebo

ROZMÝŠĽATE NAD PREDAJOM SVOJHO JAZDENÉHO VOZIDLA?

Donedávna platný zákon, ktorý zakazoval uvádzať, sprístupňovať, či ponúkať na SR trhu vozidlá, na ktorých došlo k neoprávnenej manipulácii s odometrom, prípadne sprostredkovávať ich predaj, už neplatí.

V roku 2016 vznikol novelou zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách tzv. Register prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV). S účinnosťou nového zákona č. 106/2018 Z.z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov od 20.5.2018 je spomínanému registru špeciálne venovaný §48. Do registra sa povinne zaznamenávajú najazdené kilometre vozidla počas jeho prevádzky až do jeho vyradenia, aby sa zamedzilo ich neoprávnenej manipulácii. Povinnosť zaznamenávať údaje o vozidle majú tzv. prispievatelia (štátni i súkromní). Jedná sa hlavne o údaje z TK, EK, KO, informácie o evidenčných zmenách vozidiel a o dopravných nehodách od orgánov Policajného zboru, o opravách a údržbe vozidiel od výrobcov, zástupcov výrobcov vozidiel a všetkých legálnych opravovní, informácie o priamych či sprostredkovaných predajoch vozidiel od poisťovní a pod. Od 20.5.2018 je možné predávať aj vozidlá so stočenými kilometrami, ak má vozidlo pripojený výpis z RPZV tzv. ODO-Pass (odopas). Avšak ak výpis v čase predaja vozidla chýba a v danom čase boli zmenené najazdené kilometre, hrozí predajcovi/subjektu pokuta až do 100tis.eur.

Údaje z RPZV sú dostupné formou výpisu len po kontrole odometra a zápise aktuálnej hodnoty najazdených kilometrov s fotodokumentáciou do registra. Výpis obsahuje údaje ako VIN, značku vozidla, dátum 1. prihlásenia a tiež dátum 1. prihlásenia v SR a hlavne stav/priebeh kilometrov vozidla. Existujú 2 druhy ODO-Pass-u. V ODO-Pass-e sú zaznamenané údaje o najazdených kilometroch z Registra prevádzkových záznamov vozidiel a ODO-Pass EU zahŕňa informácie o najazdených kilometroch z EUCARIS-u, t.j. zo zahraničia (ten vedia poskytnúť iba pracoviská kontroly originality).

Auto Gábriel predáva pod medzinárodnou značkou Das WeltAuto kvalitné jazdené vozidlá – vozidlá s garanciou na stav kilometrov, na technický stav vozidla a s garanciou pôvodu vozidla. Auto Gábriel – Das WeltAuto je jedným z prispievateľov, ktorí zaznamenávajú najazdené kilometre do RPZV a teda všetky vozidlá predávané pod značkou Das WeltAuto sú dôkladne skontrolované/preverené. S kúpou vozidla od Das WeltAuto sa jednoducho nevystavujete riziku a platí Kto kupuje Das WeltAuto, jazdí bezpečne!

 

Auto Gábriel – Das WeltAuto vďaka oprávneniu ako prispievateľa do RPZV poskytuje službu vyhotovenia výpisu/ODO-Pass-u vozidla na požiadanie majiteľa vozidla, v cene 10 € s DPH.

Či už sa rozhodujete jazdené vozidlo kúpiť, alebo predať, obráťte sa na nás!

 

Auto Gábriel – Das WeltAuto je predaj jazdených vozidiel a rovnako sa zaoberáme aj výkupom vozidiel. V oboch prípadoch využívame RPZV. V prípade, ak sa rozhodnete, že vozidlo budete predávať/kupovať vo vlastnej réžii, využite službu zhotovenia ODO-Pass-u a vyhnite sa tak pochybnostiam, či je vozidlo hodné požadovanej ceny.

Poradí vám
Róbert Baltes
Predajca DasWeltAuto
Kontakt: +421 918 341 356
Róbert Baltes
error: Obsah je schráneny!