Volkswagen - Akcia - Nový Volkswagen Polo

Nové Polo
Dokáže viac

  • Od roku 1975 bestseller: S vyše 18 miliónmi exemplárov je Polo jedným z najúspešnejších malých automobilov
  • Osviežený dizajn: Sériovo nové LED svetlomety, LED zadné svetlá a nové nárazníky
  • Prvky high-tech: Po prvý raz k dispozícii asistenčný systém „IQ.DRIVE Travel Assist“ pre čiastočne automatizovanú jazdu a adaptívne svetlomety „IQ.LIGHT LED-Matrix“
  • Digitálny a always on: Sériovo „Digital Cockpit“, online systémy infotainmentu a voliteľne klimatizácia s dotykovým ovládaním
  • Nová štruktúra ponuky: „Polo“, „Life“, „Style“, „R-Line“ a „GTI“ majú výrazne rozšírené sériové vybavenie
  • Efektívne motory: Od štartu predaja tri efektívne benzínové motory 1,0 litra a turbodúchadlom prepĺňaný motor 1.0 TGI na stlačený zemný plyn CNG
  • Teraz s bonusom až 1 000 €, už od 161 € mesačne vrátane poistenia

 

Dizajn, technológie a štruktúra vybavenia boli v širokom rozsahu aktualizované. Na pohľad je táto modernizácia nového VW Polo najlepšie viditeľná na novej prednej a zadnej časti karosérie. Nový dizajn majú nárazníky, dvere batožinového priestoru, svetlomety a zadné svetlá – teraz obidvoje štandardne z LED. Po prvý raz sú pre Polo k dispozícii aj nové adaptívne svetlomety „IQ.LIGHT LED-Matrix“. V interiéri Polo boduje sériovým digitálnym združeným prístrojom „Digital Cockpit“, sériovým novým multifunkčným volantom, systémami infotainmentu najnovšej generácie s jednotkou Online-Control-Unit (eSIM) a funkciou „App-Connect wireless“ (podľa vybavenia). Ak má Polo voliteľnú automatickú klimatizáciu „Climatronic“, na jej ovládanie slúži po prvý raz dotykové ovládanie, podobné ako majú väčšie modely Tiguan, Passat a Arteon.

 

Optimálne využitie priestoru. Technický základ pre aktuálny model Polo tvorí modulárna stavebnica komponentov s priečne uloženým motorom MQB. Na rozdiel od väčších modelov Golf, Tiguan alebo Arteon, je to verzia MQB A0 adaptovaná pre zvlášť kompaktné rozmery. V novom evolučnom stupni má Polo dĺžku 4.053 mm, šírku 1.751 mm a výšku 1.446 mm. Dlhý rázvor 2.564 mm vytvára krátke previsy a dodáva päťdverovej karosérii energické proporcie. Výhodou stavebnice MQB je optimálne využitie priestoru, vďaka ktorému má batožinový priestor základný objem 351 litrov.

 

Progresívne osvetľovacie systémy

Svetlomety „IQ.LIGHT LED-Matrix“. K modernizovanému dizajnu prispievajú nové LED svetlomety, ktoré sú pre Polo po prvý raz k dispozícii aj v adaptívnej verzii „IQ.LIGHT LED-Matrix“. Tieto svetlomety, prvý raz zavedené pred troma rokmi vo vlajkovej lodi značky – luxusnom SUV Touareg – sú príkladom, ako Volkswagen postupne zavádza systémy high-tech do všetkých tried vozidiel, čím demokratizuje bezpečnosť a komfort. Polo je už štvrtým modelovým radom značky so svetlometmi „IQ.LIGHT LED-Matrix“. Každý svetlomet obsahuje dva moduly s ôsmimi individuálne ovládanými LED, čo umožňuje vytvárať rozličné funkcie osvetlenia, napríklad adaptívne diaľkové svetlá. V svetlometoch sú integrované dve lišty z vodičov svetla pre denné a smerové svetlá, z ktorých horná prechádza cez celú masku chladiča. Tým Polo prináša štylistické prepojenie k modelom radu ID., ako aj k radom Golf a Arteon.

Aj zadné svetlá sú sériovo z LED. Po prvý raz sú vytvorené ako dvojdielne – okrem hlavného segmentu v blatníku je druhý segment na dverách batožinového priestoru. Trojrozmerne tvarované zadné svetlá zvýrazňujú a zušľachťujú dizajn zadnej časti karosérie. V špičkovej verzii obsahujú dynamické smerové svetlá a prepínateľnú grafiku koncových/brzdových svetiel (efekt „klik-klak“) vďaka ktorému vodič idúci vzadu lepšie vníma brzdové svetlá.

 

Nový dizajn interiéru

„Digital Cockpit“ sériovo. Prístrojový panel má horizontálnu štruktúru, na ktorej vynikajú použité moduly. Jedným z nich je sériový digitálny združený prístroj „Digital Cockpit“ s uhlopriečkou 20,3 cm (8,0 palca), resp. 26 cm (10,25 palca) ako „Digital Cockpit Pro“ s rozšíreným rozsahom zobrazenia (napr. mapa navigácie, obrázok volajúceho, obrázky obalov nosičov skladieb). Druhým modulom je displej systému infotainmentu.

„Climatronic“ s digitálnym ovládaním. Ak má Polo voliteľnú dvojzónovú automatickú klimatizáciu „Climatronic“, na jej ovládanie slúži novo vyvinutý digitálny panel. Jeho lesklý čierny modul s osvetlenými funkciami je umiestnený pod systémom infotainmentu a na výšku rozdelený do troch úrovní.

Systémy infotainmentu novej generácie. Pre Polo sú na výber štyri rozličné systémy infotainmentu: „Composition Media“ s displejom 16,5 cm (sériovo pre  „Polo“ a „Life“), „Ready2Discover“ s displejom 20,3 cm (sériovo pre „Style“ a  „R-Line“), príplatkový „Discover Media“ s displejom 20,3 cm a po prvý raz aj „Discover Pro“ s displejom 23,4 cm. Z nich iba „Composition Media“ využíva modulárnu stavebnicu infotainmentu druhej generácie (MIB2), ostatné systémy sú na báze MIB3. Systém „Ready2Discover“ umožňuje dodatočne aktivovať funkciu navigácie (Function on Demand). „Discover Media“ a „Discover Pro“ majú funkciu navigácie sériovo. Vďaka Online-Connectivity-Unit (OCU) s integrovanou kartou eSIM systémy radu MIB3 umožňujú využívanie online služieb „We Connect“ a „We Connect Plus“. Okrem toho niektoré z nich umožňujú aj prístup k streamingovým službám (napr. „Apple Music™“). Funkčné vybavenie systémov infotainmentu dopĺňa bezdrôtové pripojenie smartfónu prostredníctvom „App-Connect Wireless“ (sériovo pri „Style“ a „R-Line“) pre „Apple CarPlay™“ a „Android Auto™“.

 

Po prvý raz možnosť čiastočne automatizovanej jazdy

„IQ.DRIVE Travel Assist“.  Ako novinka vo svojej triede môže mať Polo na želanie asistenčný systém „IQ.DRIVE Travel Assist“. Ten kombinuje funkciu nového prediktívneho adaptívneho tempomatu „ACC“ a asistenta udržiavania jazdného pruhu „Lane Assist“, čím umožňuje čiastočne automatizovanú jazdu (vedenie v pozdĺžnom a priečnom smere) do rýchlosti 210 km/h.

 

Najmodernejšie asistenčné systémy

Bez ohľadu na verziu vybavenia má Polo sériovo asistenčný systém „Front Assist“ s funkciou núdzového brzdenia „City Brake“ a rozpoznávaním chodcov „Pedestrian Recognition“, systém rozpoznávania únavy vodiča, ako aj systém udržiavania jazdného pruhu „Lane Assist“. K voliteľným asistenčným systémom patrí prediktívny adaptívny tempomat „ACC“, ktorý v kombinácii s prevodovkou DSG a navigačným systémom zohľadňuje aj lokálne obmedzenia rýchlosti, začiatok obce, križovatky a kruhové objazdy. Pri tom využíva signál GPS, digitálne mapové podklady a informácie prednej kamery. Voliteľný paket asistenčných systémov obsahuje okrem systému proaktívnej ochrany posádky aj asistenta pre zmenu jazdného pruhu a vyparkovanie. Prvkom na želanie je parkovací asistent „Park Assist“, ktorý ovládaním riadenia dokáže automaticky zaparkovať vozidlo na priečne ale pozdĺžne parkovacie miesto. Máloktorý malý automobil ponúka obdobné spektrum inovatívnych asistenčných systémov ako Polo.

 

Štyri efektívne trojvalce na začiatku predaja

Volkswagen Polo sa začína predávať v najvyššom evolučnom stupni so štyrmi vysoko efektívnymi trojvalcovými motormi s objemom 999 cm3.

1.0 MPI s výkonom 59 kW (80 k). Základ predstavuje benzínový motor s nepriamym vstrekovaním paliva MPI. Dosahuje maximálny krútiaci moment 95 Nm. Montuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k). Motor TSI má priame vstrekovanie a prepĺňanie turbodúchadlom. Slabšia verzia sa štandardne kombinuje 5-stupňovou manuálnou prevodovkou, na želanie so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k). Výkonnejšia verzia trojvalca TSI imponuje maximálnym krútiacim momentom 200 Nm. Montuje sa štandardne so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

1.0 TGI s výkonom 60 kW (90 k). Ekologickú alternatívu predstavuje motor TGI na stlačený zemný plyn CNG, ktorý je uložený vo vysokotlakových nádržiach. Štartuje a jazdí primárne na plyn, po jeho spotrebovaní sa automaticky prepne na benzín pre spoľahlivý dojazd k čerpacej stanici CNG. Dosahuje maximálny krútiaci moment 160 Nm a kombinuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

 

V prípade ďalších informácií, záujmu sa obráťte na našich predajcov pre značku Volkswagen.

Poradí vám
Mgr. Lóránt Szladics
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 361
Lóránt Szladics
Ing. Lukáš Dudra
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 363
Lukáš Dudra
Mgr. Adam Kovács
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 362
Adam Kovács
error: Obsah je schráneny!