Volkswagen - Akcia - Nové Taigo

 Novinka VW Taigo už na našich salónoch!
#VolkswagenPrešovská
#VolkswagenOsloboditeľov

  • Taigo predstavuje prvé SUV-kupé značky Volkswagen v Európe
  • Atraktívny dizajn v kombinácii s individualitou a prvkami high-tech
  • Komfortné a asistenčné systémy z vyšších tried ako napr. Travel Assist a svetlomety IQ. Light – LED Matrix
  • V cene už od 19 390 Eur 
  • Nakonfigurujte si novinku podľa svojich predstáv >>>
Nové TAIGO skladom ⇒

S príchodom nového modelu Taigo prichádza Volkswagen na európsky trh s kategóriou SUV-kupé. Oproti modelu T-Cross je Taigo o cca. 15 cm dlhšie a o 6 cm nižšie, objem batožinového priestoru je 438 litrov. Volkswagen Taigo sa dá objednať v 3 líniách výbavy Life, Style, R-line a s 2 benzínovými motormi. K charakteristickým prvkom nového trendového lifestylového modelu okrem zvýšenej polohy sedadiel nad zemou patrí sériovo digitálny združený prístroj, inteligentná digitálna konektivita a najmodernejšie asistenčné systémy, zvyšujúce bezpečnosť a komfort.

Verzia Life obsahuje napríklad 7 airbagov – vrátane stredového airbagu vpredu, bezpečnostný systém Front Assist s rozoznávaním chodcov Pedestrian Recognition a funkciou autonómneho brzdenia City Brake, asistenčný systém na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu Lane Assist a systém tiesňového volania pri nehode eCall. Komfort zvyšujú parkovacie senzory vpredu i vzadu, multifunkčný kožený volant, klimatizácia Climatic, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, ako aj elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších spätných zrkadiel. Infotainment zahŕňa rádio Composition Colour s farebným dotykovým displejom 16,5 cm (6,5“), prijímačom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+, rozhraním Bluetooth a funkciou App-Connect na pripojenie smartfónu. Zákazník má na 3 roky bezplatne k dispozícii internetové služby Volkswagen We Connect Plus. Taigo Life má štandardne LED svetlomety s dennými svetlami, zadné svetlá z LED a jazdí na 16-palcových diskoch z ľahkej zliatiny „Belmopan“.

 

Taigo Style má navyše asistenčný systém Travel Assist pre poloautomatickú jazdu do rýchlosti 210 km/h, radarový adaptívny tempomat ACC, adaptívne svetlomety IQ. Light – LED Matrix s osvetlenou lištou na maske chladiča, svetlomety do hmly s funkciu odbočovacích svetiel. Dokonalejší infotainment predstavuje rádio Ready2Discover s väčším displejom 20,3 cm (8“) v ktorom sa dá cez We Upgrade dodatočne aktivovať integrovaná funkcia navigácie. Športový nádych interiéru dodávajú predné športové sedadlá, biele ambientné osvetlenie a dekoračné obklady Deep Iron Grey. Štýlové akcenty exteriéru predstavujú 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Aberdeen“ a strieborné pozdĺžne  lišty strešného nosiča.

 

Ešte dynamickejší dizajn má športová verzia Taigo R-Line. Funkčné vybavenie zodpovedá verzii Style, zvonka má vozidlo špecifické nárazníky R-Line a 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny „Valencia“. Interiér dotvárajú dekoračné obklady Grey Anodized Matte, exkluzívne látkové poťahy sedadiel R-Line, dekoračné lišty na prahoch dverí a pedále z nehrdzavejúcej ocele.

 

Ponuka príplatkového vybavenia pre Taigo obsahuje napríklad dokonalejší digitálny združený prístroj Digital Cockpit Pro, navigačné systémy Discover Media a Discover Pro alebo ozvučovací systém beats audio s celkovým výkonom 300 W, ako aj dva komplety asistenčných systémov a cúvaciu kameru. Všetky verzie vybavenia môžu mať za príplatok 2-zónovú automatickú klimatizáciu Climatronic. Na individualizáciu majú zákazníci k dispozícii okrem rozličných príplatkových farieb dva farebné dizajnové komplety na karosériu, z ktorých jeden zahŕňa obsahuje strechu nalakovanú v kontrastnej čiernej farbe, jeden farebný dizajnový komplet do interiéru a niekoľko diskov z ľahkej zliatiny formátu 16 – 18 palcov.

 

Taigo Life poháňa benzínový trojvalec 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok výrobca montuje 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Taigo Style a Taigo R-Line môžu mať aj benzínový štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a prevodovkou DSG.

V prípade ďalších informácií/záujmu sa obráťte na našich predajcov pre značku Volkswagen.

Poradí vám
Mgr. Lóránt Szladics
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 361
Lóránt Szladics
Ing. Michal Drabiščák
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 362
Tomáš Jenča
Predajca Volkswagen
Kontakt: +421 918 341 359
error: Obsah je schráneny!