Nové Audi Q8 | Auto Gabriel
Nové Audi Q8

Nové Audi Q8

24 október, 2018 - 14:32 -- vierka

 

Nová tvár modelového radu Q:
Audi Q8

Audi Q8 na sklade
cenník Audi Q8
objednať testovaciu jazdu

Expresívny dizajn, inovatívna technika a umenie plniť tie najvyššie požiadavky - nový model Q8 spája všetko, čo reprezentuje značku Audi. Jeho športový vzhľad vzdáva poctu legendárnemu modelu Audi quattro a s novou osemuhoľníkovou jednodielnou maskou chladiča Singleframe jednoznačne poukazuje na budúcnosť. Interiér štvordverového SUV Coupé má prémiový charakter: priestranný, luxusný, s vysokým štandardom konektivity. Inteligentné systémy ovládania a špičková navigácia vás zavedú do digitálnej doby, počnúc systémom MMI touch response až po hlasové ovládanie. Podvozok a pohon sa postarajú o suverénnu, agilnú jazdu - ak je to nutné, aj v teréne.

Športový zážitok z jazdy: Jazdná dynamika

S Audi Q8 jazdíte stále športovo, dynamicky a efektívne: Jeho čisto mechanický medzinápravový diferenciál prenáša krútiaci moment na prednú a zadnú nápravu štandardne v pomere 40:60. V prípade potreby prenesie väčší podiel krútiaceho momentu na nápravu s lepšou trakciou. Okrem sériovo dodávaného progresívneho riadenia, ktorého prevodový pomer sa s narastajúcim uhlom natočenia volantu stáva priamejším, ponúka Audi na želanie riadenie všetkých kolies. Tento systém natáča zadné kolesá až do 5 stupňov - pri nízkej rýchlosti proti smeru natočenia predných kolies kvôli zvýšeniu agility, pri vysokých rýchlostiach v rovnakom smere v prospech vyššej stability. A vďaka novej technológii "mild hybrid" (MHEV) je Audi Q8 mimoriadne efektívne.

Čistý dizajn prémiového interiéru

Nastúpte a cíťte sa príjemne. Audi Q8 ponúka vďaka svojej dvojmetrovej šírke veľkorysý priestor. Exkluzívny dizajn s čistými líniami, na želanie dodávané individuálne ergonomické sedadlá s masážnou funkciou a ventiláciou, štvorzónová automatická klimatizácia a balík "air quality" podčiarkujú noblesný ambientný charakter vnútorného priestoru.

Inteligentná konektivita

Audi Q8 je vybavené špičkovým infotainment systémom MMI Navigácia plus. Systém integruje model na prenos dát Audi connect so štandardom LTE Advanced a hotspot WLAN. Online služby od Audi connect dopĺňajú predvídavé plánovanie trasy. Inovatívne ovládanie hlasom vám umožňuje bezpečné a rýchle aktivovanie mnohých funkcií. Vďaka tomu je Audi Q8 inteligentným partnerom na dialóg.

Ambientné osvetlenie

Na želanie dodávané náladové svetlo nasvieti výrazné dizajnové línie interiéru v tme a podsvieti trojdimenzionálny laserom vyrezaný znak quattro nad odkladacou schránkou pred spolujazdcom, ktorý predstavuje skvelý príklad pre nadšenie k detailom od Audi.

Identita: Svetlo

Nové Audi Q8 osvetlí cestu štandardne dodávanými LED svetlometmi, na želanie sa dodáva technológia HD Matrix LED. Pomocou smartfónu a aplikácie myAudi môžete aktivovať mnohé funkcie osvetlenia, a potom ich zažiť zvonku, pre vizuálny zážitok, dodávaný na želanie, ešte pred nastúpením.

Osvetľujúca: Technológia svetiel

V novom modeli Audi Q8 vám cestu osvetlia LED svetlomety. Na želanie dodávané HD Matrix LED svetlomety ponúkajú precízne osvetlenie cesty s vyšším rozlíšením. Systém v rámci svojich možností rozpozná vozidlá v protismere a pred vami a svetlo zacloní tak, aby bol priestor medzi vozidlami a vedľa nich plnohodnotne osvetlený. Aktívne a dynamické rozdelenie svetla je dosiahnuté ako v oblasti stretávacích, tak aj diaľkových svetiel bez mechanických komponentov jednoduchým zapnutím alebo vypnutím jednotlivých svetelných komponentov. Vďaka tomu sme dosiahli nielen lepšie osvetlenie cesty, ale súčasne aj vyššiu bezpečnosť a komfort. Delenie medzi konvenčnými stretávacími a diaľkovými svetlami sa takmer stratí.

Väčšia bezpečnosť

Či už parkujete, jazdíte v meste alebo na diaľnici - Audi Q8 vás podporuje v mnohých situáciách. Patria sem systémy ako adaptívny asistent jazdy, asistent efektívnej jazdy, asistent rozpoznania križovatky, upozornenie na zmenu jazdného pruhu, upozornenie na obrubník a kamery na monitorovanie okolia vozidla. Za všetkými týmito systémami je centrálna riadiaca jednotka asistenčných systémov. Nepretržite prepočítava diferencovaný obraz okolia a na jeho základe riadi asistenčné systémy. Údaje získava, v závislosti od výbavy, až z piatich radarových snímačov, šiestich kamier, dvanástich ultrazvukových snímačov a laserového skenera. Predbežne od začiatku roka 2019 budú k dispozícii aj špičkové inovatívne asistenčné systémy ako Audi Remote Park - a Garage Pilot*.

Tradícia v kombinácii s inováciou

Posledný pohľad na zadné partie nového modelu Audi Q8 ešte potvrdí prvý dojem: vďaka decentným líniám a čistým krivkám prezentuje toto SUV Coupé nenápadný vzhľad, ktorý symbolizuje exkluzívnosť a dynamiku. Expresívny dizajn s prvkami legendárneho modelu Audi quattro. Nové Audi Q8.

Rýchly kontakt

Auto Gábriel, s.r.o. Košice - Audi Centrum Košice
Južná trieda (smer Miskolc), 040 17 Košice-Barca
tel: 0915 992 862-3
audi@gabriel.sk