Ready to Roc(k)? | Auto Gabriel
Ready to Roc(k)?

Ready to Roc(k)?

13 december, 2017 - 13:22 -- hajdukova

Vyzerá mladistvo a muskulatúrne, ale zároveň je elegantný a pekný. Na dizajne jeho karosérie je vidieť, že práve vzhľad je pre T-Roc ťažiskovou témou. Zoznámte sa s najmenším SUV od Volkswagenu!

Nový Volkswagen T-Roc.

Od 14.12.2017 sa s ním môžete zoznámiť aj osobne ... v našich salónoch Volkswagen Prešovská a Volkswagen Osloboditeľov.

Z názvu písmeno „T“ vzdáva hold našim SUV modelom Tiguan a Touareg. Avšak základ nového modelu je oveľa mladistvejšia, aj preto druhá časť jeho názvu, „Roc“, odkazuje na rokenrolové slovo „Rock“, alebo tiež „skala“, ale aj „hýbať sa“. A T-Roc chce svoj segment poriadne rozhýbať.

T-Roc využíva o 252 mm kratšiu karosériu, než Tiguan, avšak s dlhým rázvorom (2 603 mm), krátkymi prevismi (831, resp. 800 mm), širokou stavbou (1 819 mm) a relatívne nízkou výškou (1 543 mm). To všetko umožňuje modulárna platforma MQB. T-Roc sa pýši novým dizajnovým jazykom, ktorý bol prvýkrát použitý na modeli Arteon: má širokú horizontálnu masku chladiča, 3D dvojdielne predné svetlomety a zaujímavý svetelný podpis. V prednom nárazníku majú vrcholné verzie dva päťuholníkové prvky lemované LED svetlami, čo im dodáva hravý a zároveň dobrodružný look. Tieto LED svetlá fungujú ako denné svietenie, ale aj ako smerovky. T-Roc je zároveň prvým Volkswagenom, ktorý ponúka dvojfarebné lakovanie karosérie. K desiatim pestrofarebným lakom karosérie si na želanie môžete zvoliť jednu z troch farieb pre strechu, A-stĺpiky a zrkadielka. Tie môžu byť v čiernej, bielej alebo hnedej farbe. Najmä čierna farba T-Roc opticky ešte viac zníži a zvýrazní jeho dynamickú stránku. Interiér T-Rocu sa taktiež nesie v dynamickom a pestrom štýle, podobne ako v prípade nedávno predstaveného VW Polo. Ponúka však atraktívnu, vyššiu polohu za volantom, pohodlnejšie nastupovanie a ešte praktickejší, lepšie využiteľný interiér s batožinovým priestorom s kapacitou 445 litrov. Samozrejmosťou sú sklápateľné zadné sedadlá, ktoré ho umožňujú zväčšiť až na 1 290 litrov.

Nech sa páči, príďte si ho obzrieť osobne a uvidíte, že sebaistotu má v génoch :)