Nový Tiguan Allspace. | Auto Gabriel
Nový Tiguan Allspace.

Nový Tiguan Allspace.

5 január, 2018 - 11:35 -- hajdukova

S novým modelom Tiguan Allspace sa budete cítiť ako doma na rôznych cestách, od horských priesmykov až po prímorské cesty. Suverénne, dynamicky a štýlovo.

DIZAJN
Flexibilita vyzerá tak dobre. Dizajn nového modelu Tiguan Allspace šikovne prezentuje svoje silné stránky a stavil na štýl a skvelú kvalitu.
Dizajn exteriéru. Jedinečný vzhľad, všestranná výbava a pôsobivý dizajn svetiel - nový Tiguan Allspace vám má čo ponúknuť. S výraznými zadnými svetlami vyzerajú skvele aj jeho zadné partie. Denné LED svietenie je pritom štandardom pre každú výbavu. Tiguan Allspace Highline je vybavený zadnými LED svetlami a LED svetlometmi v sériovej výbave. Výhodou LED svetiel nie je len ich atraktívny dizajn. Svetelné diódy majú výrazne nižšiu spotrebu energie ako obvyklé žiarovky a tiež majú dlhšiu životnosť. Ak by vám bolo vo vozidle kvôli veľkému množstvu batožiny tesno, môžete využiť praktické strešné lišty, ktoré vám ponúkajú ďalšiu možnosť prepravy batožiny a vecí. Môžete tu upevniť strešný box, nosiče na bicykle alebo nosiče na lyže a snowboardy (voliteľná výbava ako originálne príslušenstvo). Strešné lišty v striebornom eloxovanom prevedení sa dodávajú od výbavy Comfortline. Pôsobivý vzhľad modelu Tiguan Allspace dotvárajú ďalšie dizajnové akcenty v chrómovom vyhotovení. Zvlášť nápadné sú lichobežníkové koncovky v zadných partiách vozidla. Kamkoľvek vás povedú vaše plány, s novým modelom Tiguan Allspace zaujmete dizajnom a vďaka modernej technike bude vždy medzi prvými.
Dizajn interiéru. Vnútorný priestor nového modelu Tiguan Allspace je skutočným zážitkom. Koncepcia dizajnu je charakteristická prehľadným usporiadaním, čistotou a veľkou flexibilitou použitia. Veľkorysé rozmery zabezpečujú nielen väčší priestor na nohy v druhom rade sedadiel, ale ponúkajú vám tiež možnosť, vybaviť váš nový Tiguan Allspace ďalším, tretím radom sedadiel (pre pasažierov maximálne s výškou 1,60 m), ktorý sa dodáva na želanie. O prednostiach interiéru sa teraz môže presvedčiť až sedem pasažierov. S ambientným osvetlením, ktoré je pre výbavu Highline súčasťou sériovej výbavy, ponoríte interiér vozidla do príjemného, tlmeného svetla. Pri otvorených dverách je svetlo intenzívnejšie a uľahčuje vám orientáciu v interiéri. Túžite tiež po slnečných lúčoch? Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno vám zabezpečí prvotriedny výhľad na oblohu. Strešné okno sa skladá z dvoch sklenených častí, pričom predná časť sa dá elektricky vyklopiť alebo posúvať. Tiguan Allaspace ponúka všetky tri výbavy s atraktívnymi dekoračnými obkladmi a vzormi poťahov. Vo výbave Trendline sa posadíte na sedadla s poťahmi "Rhombus", výbava Comfortline vás nadchne poťahmi "Lasano" a pri výbave Highline môžete relaxovať v poťahoch microfleece "ArtVelours". Od výbavy Comfortline sa pre model Tiguan dodávajú voliteľné kožené poťahy "Vienna".
LED svetlomety a zadné LED svetlá. Voliteľné LED svetlomety s "Dynamic Light Assist"* v modeli Tiguan Allspace upútajú pozornosť bez toho, aby oslňovali.  Okrem toho zlepšujú výhľad na cestu pri jazde v noci a v hmle. Ich ďalšou výhodou je nízka spotreba energie a dlhá životnosť. 
Off-Road paket. Vysoký obrubník alebo strmý štrkový svah: Ten, kto ide po vlastných cestách, môže naraziť na prekážky. S voliteľným paketom "Off-Road" môže reagovať v mnohých prípadoch úplne uvoľnene. Predný nárazník lakovaný vo farbe karosérie disponuje vyšším nájazdovým uhlom a ochranný kryt motora ho chráni pred poškodením. Výrazný a atraktívny vzhľad sprostredkujú vozidlu exkluzívne nástupné lišty s nápisom "offroad" v predných výrezoch dverí.

KONEKTIVITA
Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo len chcete počúvať hudbu, váš Tiguan Allspace vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.
Car-Net "Security & Service". Stav paliva v nádrži, stav kilometrov alebo upozornenie na ďalšiu servisnú prehliadku. S voliteľnými službami Car-Net "Security & Service" máte vždy k dispozícii dôležité údaje o vozidle. Tieto služby vám môžu byť užitočné aj v nebezpečných situáciách. Pri ťažkých autonehodách, kedy sa vo vozidle aktivujú airbagy, systém automaticky prepošle údaje o vozidle a jeho polohu na núdzový dispečing Volkswagen.
Car-Net "Guide & Inform". Internet v aute sa pri spoločnosti Volkswagen nazýva Car-Net. Zahŕňa praktické služby a užitočné aplikácie. Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" je k dispozícii v kombinácii s infotainment systémom "Discover Media" a "Discover Pro". Vďaka pripojeniu na internet máte k dispozícii vždy aktuálne údaje. V reálnom čase sa dozviete, či sa napríklad niekde vytvára dopravná zápcha alebo sa už uvoľnila. 
Car-Net App-Connect. Voliteľný systém Car-Net App-Connect vám umožní jednoduché pripojenie vášho smartfónu s voliteľným rádiom "Composition Media" alebo na želanie dodávaným navigačným systémom "Discover Media" a "Discover Pro". Vybrané aplikácie z vášho mobilného telefónu tak môžete ovládať prostredníctvom dotykového displeja. 
Rádio a navigácia. Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber 2 rádia s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhonúť pre jeden z voliteľných navigačných systémov, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.
App-Connect Cam-Connect. Pozeráte dopredu a súčasne dozadu: S voliteľnou aplikáciou Car-Net "App-Connect" (dostupná od infotainment systému "Composition Media") môžete preniesť obraz z vašej Go Pro kamery na displej rádia alebo navigačného systému. Vďaka tejto výbave vidíte napríklad aj to, čo sa deje na zadných sedadlách. Keď vozidlo stojí alebo ide veľmi pomalou rýchlosťou umožňuje tento systém priebežné prehrávanie videa. Pri vyššej rýchlosti je systém z bezpečnostných dôvodov obmedzený len na prenos statických obrazov, ktorý aktivujete stlačením tlačidla.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY
Vďaka inteligentným technológiám a asistenčným systémom vám nový Tiguan Allspace poskytne aj v neprehľadných alebo kritických situáciách pokojný, suverénny pocit z jazdy.
Area View. Vyparkovanie v preplnenom centre mesta alebo riadenie vozidla v komplikovanom teréne - práve v takých neprehľadných situáciách vám jediným pohľadom ponúka prehľad o celom okolí vozidla. Presne toto ponúka kamerový systém Area View, dodávaný na želanie.
Lane Assist. Pri dlhých cestách na monotónnych trasách, zužujúcich sa jazdných pruhoch a úzkych cestách prvej triedy môže vaša koncentrácia klesať. Systém zachovania jazdného pruhu Lane Assist vám pomáha lepšie zhodnotiť tieto situácie a minimalizovať riziká.
Trailer Assist. Vaše auto môže prevziať riadenie vozidla pri manévrovaní s prívesom. Voliteľný asistent manipulácie s prívesom Trailer Assist vás pri tom odbremení.
Dynamic Light Assist. Diaľkové svetlá sa v noci postarajú o lepšiu viditeľnosť do diaľky. No ich neustále zapínanie a vypínanie je otravné. Dynamická regulácia diaľkových svetiel sa automaticky postará o čiastočné zaclonenie svetla. 
Parkovací asistent. Nový Tiguan Allspace vás dovezie nielen do cieľa, ale zaparkuje za vás aj vozidlo. Parkovací asistent Park Assist, dodávaný na želanie, meria počas jazdy voľné miesta po obidvoch stranách vozovky. Ak nájde vhodné parkovacie miesto, automaticky vozidlo zaparkuje pozdĺžne a priečne - a tiež vyparkuje.
Asistent pre jazdu v dopravnej zápche. V spomalenej premávke môže asistent pre jazdu v dopravnej zápche, dodávaný na želanie, sledovať ostatné vozidlá a samostatne reagovať tým, že v rámci možností daným systémom udržuje vozidlo v jazdnom pruhu, akceleruje a brzdí.

KOMFORT
Nový terén je pohodlný len zriedka. O to dôležitejšie je, že k nemu vedie cesta. Tiguan Allspace vám vďaka veľkorysému vnútornému priestoru a mnohým komfortným asistenčným systémom spríjemní jazdu tak, ako je to len možné.
Batožinový priestor s funkciou Easy Open. Ak potrebujete do batožinového priestoru uložiť batožinu, nemusíte hľadať kľúče. Stačí malý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru sa začnú elektricky otvárať. A rovnako jednoducho sa zatvoria. Stačí stlačiť tlačidlo na vnútornej strane dverí. Dvere sa zatvoria až vtedy, keď sa od neho spolu aj s kľúčom vzdialite alebo 20 sekundách.
DYNAUDIO Excite Surround. Keď si chcete vychutnať hudbu so všetkými jemnými odtieňmi, s precíznymi bassmi a čistými výškami, potom by ste ju mali počúvať zo zvukového systému DYNAUDIO Excite Surround od dánskych špecialistov na HiFi: Dynaudio.
Sedadlo ergoActive. Elektrická bedrová opierka nastaviteľná v štyroch smeroch s masážnou funkciou uvoľní vašu chrbticu, keď je výrazne zaťažená. Nastavenie sklonu operadla a výšky sedadla umožňuje okrem toho nastavenie individuálnej polohy sedenia.
Active Info Display. Moderný, digitálny displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca).
Head-up displej. Dôležité informácie sa premietajú na priehľadný displej pred čelným sklom: rýchlosť, dopravné značky, aktivita asistenčných systémov, upozornenia a pokyny pre navigáciu sa zobrazia priamo vo vašom zornom poli.

ZÁŽITOK Z JAZDY
Silné motory s voliteľnou technológiou 4MOTION vás odvezú takmer na akékoľvek miesto na mape, bez ohľadu na to, kde sa nachádza cieľ vašej cesty. Kontrolu si pritom zachováte vždy a na každej ceste. Pretože vďaka voliteľnému systému 4MOTION Active Control je Tiguan Allspace vždy optimálne nastavený na povrch cesty.
Výber režimu jazdy. Na výber máte režim normal, eco, sport, comfort a individual. 
4MOTION. Chceli by ste mať vynikajúcu trakciu aj na mokrom a nerovnom povrchu? Vďaka inteligentnému pohonu 4MOTION je to možné takmer všade.
4MOTION Active Control. Nezaleží na tom, či jazdíte po diaľnici alebo zasneženej vozovke, s voliteľnými systémom 4MOTION Active Control, máte k dispozícii rôzne režimy jazdy. 
Motory. Benzínové motory v modeli Tiguan Allspace pracujú s technológiou TSI a vďaka kombinácii priameho vstrekovania paliva s inteligentnou technikou prepĺňania sú mimoriadne účinné. Aj naftové motory TDI s technológiou Common rail presvedčia úspornosťou a vysokou hnacou silou. Vďaka stlačeniu vzduchu potrebného pre spaľovanie pomocou prepĺňaného turbodúchadla, dosahuje nielen vyšší výkon, ale šetrí aj energiu. Pri modeli Tiguan Allspace Highline sa môžete rozhodnúť napríklad pre silný agregát TDI s pôsobivým výkonom 176 kW (240 k). V kombinácii so stálym pohonom všetkých kolies 4MOTION sa tento motor postará o optimálnu trakciu na rôznych povrchoch cesty. Vďaka systémom BlueMotion Technology šetríte palivo bez obmedzenia dynamiky. Okrem toho tu patrí rekuperácia brzdnej energie a systém štart-stop.

Pre vozidlá Tiguan a Tiguan Allspace skladom kliknite TU.
Cenník a technické údaje Tiguan Allspace.