Nový Arteon. | Auto Gabriel
Nový Arteon.

Nový Arteon.

6 jún, 2017 - 10:32 -- hajdukova

Volkswagen Arteon je elegantná kupé-limuzína, nástupca úspešných modelov Passat CC a CC.  Za nadštandardnú priestrannosť môže do veľkej miery obrovský rázvor 2841 mm, aj celková dĺžka karosérie až 4862 mm. Dodajme, že výška auta je 1 427 mm a šírka 1 871 mm. Na ceste tak vyzerá Arteon mimoriadne presvedčivo.

Aerodynamická silueta modelu Arteon vás nadchne nielen na prvý pohľad. Kapota motora zasahujúca do bokov a bočné bezrámové okná plynulo zapadajú do celkového obrazu. Výrazný dizajn zadnej časti vytvára perfektné zakončenie. Jednoducho ponúka dizajn, ktorý vás dostane.

Ak milujete športovo prémiový vzhľad modelov kupé, no nechcete sa vzdať komfortu a veľkorysého priestoru? Potom práve vám predstavujeme nový Arteon: esteticky prepracované a dynamické vozidlo z každého uhla pohľadu. Inovatívna koncepcia LED svetiel modelu Arteon perfektne reflektuje jeho požiadavky: emocionálny dizajn budúcnosti s praktickou funkčnosťou. Nekompromisné nároky nového modelu Arteon budete vnímať hneď, ako nastúpite do vozidla. Špičkové komfortné sedadlá, štýlové materiály a veľkorysý priestor na hlavu a pre nohy vám ponúka v sériovej výbave. 

Výnimočným pôžitkom v modeli Arteon je mimoriadne pokojná atmosféra. Spoľahlivé tesnenie okien eliminuje počas jazdy turbulencie, ktoré vytvára prúd vzduchu. Pod dlhou kapotou motora modelu Arteon sa o výraznú dynamiku postarajú viaceré účinné motory a varianty pohonu. Pre výbavu Elegance a R-Line je k dispozícii 176 kW (240 k) TDI biturbo motor (kombinovaná spotreba: 5,9 l/100km; kombinované emisie CO2: 152 g/km), ktorý patrí medzi najvýkonnejšie vznetové motory na trhu. Pohon všetkých kolies 4MOTION, elektronická uzávierka diferenciálu XDS a adaptívne riadenie podvozka DCC sú pri tomto motore štandardom. To isté platí aj pre najvýkonnejší benzínový motor 206 kW (280 k) TSI, ktorý sa dodáva výlučne so stupňami výbavy Elegance a R-Line. (kombinovaná spotreba: 7,3 l/100km; kombinované emisie CO2: 164 g/km).

Zažite pokrok vo vašich vlastných rukách. Vďaka progresívnemu riadeniu získate optimalizované jazdné vlastnosti, ktoré sú v každodennom živote na nezaplatenie. Prevodový pomer progresívneho riadenia redukuje počet otočení volantu pri parkovaní a súčasne zvyšuje jazdnú dynamiku prostredníctvom priamych reakcií riadenia na cestách bohatých na zákruty. Progresívne riadenie umožňuje takýmto spôsobom lepšiu kontrolu nad vozidlom pri športových jazdných vlastnostiach a zabezpečí väčší komfort v každodennej premávke.

Nový Volkswagen Arteon aktuálne už v predpredaji.

Cenník
Technické údaje

Pre viac informácií sa obráťte na našich predajcov Volkswagen ►►►