VWN California | Auto Gabriel
VWN California

VWN California

Kamkoľvek povedie vaša cesta, v novom modeli California sa budete cítiť ako u vás doma. Exkluzívna výbava vnútorného priestoru je rovnako fascinujúca, ako nový, výrazný dizajn vozidla.

EXTERIÉR.
Nový dizajn - nový model California vyzerá z každého uhla veľkolepo. Nový, ostrejší dizajn zatieni aj očarujúcu prírodnú panorámu. Nové predné svetlomety a zadné svetlá, na želanie dodávané s LED technológiou, zmenia každú jazdu na zážitok.
Výklopná strecha - ako noc padá všade naokolo, v novej Californii získate vyklopením strechy útulný priestor o veľkosti dvoch lôžok pre váš kvalitný a pohodlný spánok.
Výsuvná markíza - na cestách s novou Californiou určite oceníte výsuvnú markízu, ktorá poskytuje dostatočnú ochranu pred slnkom či dažďom.
Kempovací stolík a stoličky - kempovací stolík a dve stoličky sú dôvtipne integrované do zadných a bočných dverí, takže počas cestovania nezaberajú žiadne zbytočné miesto a pritom sú vždy k dispozícii.
Stanový prístrešok - pre zabezpečenie ešte väčšieho priestoru je možné na zadné výklopné dvere upevniť stanový prístrešok.

INTERIÉR.
Nová kabína vodiča - pri novom modeli California predstavuje už samotná cesta cieľ. Exkluzívny interiér s novou prístrojovou doskou vám teraz ponúka oveľa viac. Prostredníctvom tlačidiel na želanie dodávaného multifunkčného koženého volantu môžete pohodlne ovládať rádio alebo navigačný systém, ktorý sa dodáva s dotykovým displejom s intuitívnym ovládaním.
Inovatívne systémy Infotainmentu - nové infotainment systémy sú mimoriadne inovatívne. Vybrané aplikácie z vášho smartfónu sa na želanie zobrazia na displeji rádia prostredníctvom systému Car-Net App-Connect. Výnimočný komfort vám ponúkajú aj rôzne mobilné online služby systému Car-Net "Guide & Inform". S novým, na želanie dodávaným systémom Volkswagen Media Control, premeníte váš smartfón alebo tablet na diaľkové ovládanie rádia alebo navigačného systému. Nová funkcia elektronického zosilňovača reči vodiča - Digital Voice Enhancement, zlepšuje komunikáciu s vašimi cestujúcimi v priestore pre pasažierov. A s novým rozhraním pre mobilný telefón "Comfort" budete mať pri telefonovaní vždy čistý príjem.
Nový interiér - z kabíny vodiča máte neobmedzený prístup do obytného priestoru. Predné sedadlá s opierkami rúk na obidvoch stranách sa pri zaparkovanom vozidle dajú otočiť o 180 stupňov, čím vytvoríte sedenie tvárou v tvár (pri zatiahnutej ručnej brzde sa otočné sedadlá v kabíne vodiča nedajú otočiť).
Plne funkčná kuchynka - pri pobyte vo voľnej prírode človek poriadne vyhladne. Preto uvíta, keď si na ceste môže rýchlo niečo chutné pripraviť. Výnimočný komfort na tento účel vám v novom modeli California poskytne plne funkčná kuchynka. Dodáva sa s obkladom z bieleho dreva v modeli California Coast a s obkladom z tmavého dreva v novom modeli California Ocean.
Nový priestor na spanie - keď nastane noc, premeníte nový model California rýchlo a jednoducho na priestor na spanie až pre štyri osoby. Dve lôžka na spanie vytvoríte z dvojsedadla so sklopným operadlom "na prízemí" a ďalšie dve s lamelovým roštom a matracom vzniknú "na poschodí" pod sériovo dodávanou zdvíhacou strechou.

BEZPEČNOSŤ.
S novým modelom California máte na svojej strane spojenca, ktorý bude podporovať vás a vašich spolucestujúcich. Preto sa v ňom môžete cítiť
bezpečne takmer v každej situácii, aj pri komplikovaných dopravných podmienkach.
Multikolízna brzda - štandardne dodávaná multikolízna brzda začne po náraze vozidlo spomaľovať, aby sa v ideálnom prípade vyhlo následnej kolízii. Systém sa aktivuje, keď dva nezávislé senzory zaznamenajú náraz. Po krátkom zásahu brzdovej sústavy je automobil pozvoľna spomalený na rýchlosť 10 km/h, pričom vodič môže kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozidlom.
Brzdový asistent - štandardne dodávaný brzdový asistent rozpozná rýchlosť, akou vodič stláča brzdový pedál. Pri reflexívnom alebo núdzovom brzdení rýchlejšie vytvorí plný brzdný účinok.
Elektronický stabilizačný program - Asistenčné systémy pre stabilizáciu jazdy. Vždy drží stopu. Elektronický stabilizačný program vrátane elektronickej uzávierky diferenciálu (EDS) zabráni vozidlu dostať sa do šmyku, pomocou kontrolovaných zásahov brzdového systému a riadenia motora. Antiblokovací systém (ABS) zlepšuje ovládateľnosť vozidla pri prudkom brzdení. Protipreklzový systém (ASR) umožňuje harmonický rozjazd a zrýchlenie na rôznych typoch povrchov vozovky.

ASISTENČNÉ SYSTÉMY.
Vyspelé asistenčné systémy vás v kritických situáciách podporujú tým, že môžu zasiahnuť do riadenia brzdovej sústavy a motora - ACC, Front Assist, cúvacia kamera Rear View, asistent pre zmenu jazdného pruhu Side Assist, regulácia diaľkových svetiel Light Assist, systém rozpoznania únavy vodiča, parkovacie senzory, hmlové svetlá s aktívnou funkciou pri odbočovaní. 

TECHNOLÓGIE.
Nové motory TDI - najnovšia generácia motorov vám prináša obzvlášť nízku spotrebu paliva a maximálnu radosť z jazdy. Agregáty dosahujú nízku priemernú spotrebu paliva 6,3 l/100 km* s priemernými emisiami CO2 164 g/km*. Nové motory TDI samozrejme spĺňajú emisnú normu Euro 6 (*predbežné hodnoty).
BlueMotion Technology - nová generácia motorov TDI s emisnou normou Euro 6 je sériovo vybavená opatreniami BlueMotion Technology. Výbava zahŕňa systém štart/stop, rekuperáciu brzdnej energie a pneumatiky so zníženým valivým odporom.
Adaptívna regulácia podvozku DCC - pre zlepšenie jazdných vlastností sa dá s na želanie dodávanou adaptívnou reguláciou podvozka DCC jediným stlačením tlačidla individuálne prispôsobiť charakteristika tlmičov podľa troch režimov "NORMAL", "COMFORT" a "SPORT".

Vozidlá na sklade

Tento model momentálne nie je skladom. V prípade záujmu prosím kontaktujte našich predajcov na 055/68 39 111.