Nové SUV ŠKODA KAROQ | Auto Gabriel
Nové SUV ŠKODA KAROQ

Nové SUV ŠKODA KAROQ

29 november, 2017 - 11:05 -- vierka

ŠKODA KAROQ je tu!


Príďte na testovaciu jazdu a objavte nový model nabitý technológiami.
Objednajte sa telefonicky na
055/ 68 39 116, alebo emailom na skoda@gabriel.sk, alebo sa jednoducho zastavte.


ŠKODA KAROQ je úplne novo vyvinuté SUV. Inšpiráciou pre meno ŠKODA KAROQ boli - rovnako ako pri modeli ŠKODA KODIAQ - obyvatelia ostrova Kodiak. Tamojší pôvodní obyvatelia z kmeňa Aleuťanov vo svojom jazyku označujú automobily slovom „KAA'RAQ“. Slovo „RUQ“ znamená šíp, ktorý je aj ústredným motívom loga značky ŠKODA. Z kombinácie oboch slov potom vzniklo meno nového kompaktného SUV značky - ŠKODA KAROQ.

cenník ŠKODA KAROQ
brožúra ŠKODA KAROQ

Vzhľad svetlometov našiel inšpiráciu v tradičnom umení českých sklárov. Kryštalické tvary, ozdobené ôsmimi „očnými riasami“ vo vnútri hlavného svetlometu, vytvárajú funkčný prvok s jedinečným dizajnom. Nové SUV v strede kapoty motora hrdo nesie veľké logo ŠKODA.

Atraktívne kryštalické tvary sú viditeľné aj na delených zadných skupinových svetlách, ktorých vnútorná časť je integrovaná do výklopných zadných dverí. Zadné svetlá využívajú svetelné diódy pre koncové, brzdové a hmlové svetlá. Aj ŠKODA KAROQ sa svojím nočným vzhľadom hlási k rodine vozidiel s okrídleným šípom v znaku - koncové svetlá do tmy žiaria charakteristickým tvarom písmena C.

Kompaktné SUV má dĺžku 4 382 mm, šírku 1 841 mm a výšku 1 605 mm. Rázvor náprav 2 638 mm (pri verzii s pohonom všetkých kolies 2 630 mm) naznačuje veľkorysý vnútorný priestor, čo je pre automobily značky ŠKODA charakteristické.

Batožinový priestor má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l. Pri sklopených zadných sedadlách jeho objem vzrastie na 1630 l. S voliteľne dodávaným systémom zadných sedadiel VarioFlex je základná veľkosť priestoru pre batožinu variabilná, pohybuje sa od 479 do 588 l. VarioFlex sa skladá z troch samostatných, individuálne nastaviteľných sedadiel, ktoré možno v prípade potreby dokonca vybrať z vozidla. Maximálne využiteľný objem batožinového priestoru pri dvojmiestnej konfigurácii interiéru a po vybratí sedadiel predstavuje 1 810 l.

V interiéri je úplne novo koncipovaná prístrojová doska, horizontálne rozdelená dekoračnými prvkami na mohutnejšiu hornú a menšiu spodnú časť. Toto rozdelenie vyniká najmä na veľkých plochách na strane spolujazdca.

Štyri veľké výduchy ventilácie sú orientované vertikálne, dva z nich bezprostredne susedia s veľkoplošným dotykovým displejom v sklenenom dizajne. Displej sa nachádza vysoko v zornom poli vodiča. Ďalšou novinkou veľkoryso dimenzovaného interiéru je ambientné LED osvetlenie. Mimoriadne tenké svetelné vodiče na hornom okraji každej zo štyroch dverových líšt a analogické LED prvky integrované do dekoračných prvkov v palubnej doske vytvárajú vo vnútri auta jedinečnú atmosféru. Vodič môže regulovať intenzitu a tiež prepínať medzi desiatimi rôznymi odtieňmi svetla.

Najnižší výkon bude mať agregát s najmenším objemom a najnižším počtom valcov. Trojvalcový litrový agregát spaľujúci benzín bude mať tých 85 kW (115 k). Najviac výkonu ponúkne 2,0 TDI s 140 kW (190 k). Najzaujímavejšou novinkou však bude nový benzínový agregát 1,5 TSI Evo. Bude mať výkon 110 kW (150 k) a vypínanie valcov. 

V ponuke bude okrem šesťstupňového manuálu aj sedemstupňový automat DSG. Pohon všetkých kolies bude vyhradený pre výkonnejšie modely. Od výbavy Ambition bude mať možnosť voľby režimu. Na výber bude Normal, Sport, Eco, Individual a Snow. Pre pohon všetkých kolies pribudne aj režim Off-road.

Rýchly kontakt

Auto Gábriel, s.r.o. Košice - Váš autorizovaný predajca vozidiel ŠKODA 
Južná trieda (smer Miskolc), 040 17 Košice-Barca
tel: 0918 341 357, 0915 992 871, 0918 341 355
skoda@gabriel.sk